background

Барате да запознаете некој нов?
Се мешаат со Синглови бараат истото сега!

Dating Prospect linda8866

London, Обединето Кралство

Dating Prospect jan

Preston, Обединето Кралство

Dating Prospect alicia

Arkley, England, Greater London, Обединето Кралство

Dating Prospect john

Fareham, Обединето Кралство

Dating Prospect johnnylock7

Barking, Обединето Кралство

Dating Prospect mary

London, Обединето Кралство

Dating Prospect kissuluvme012

Birmingham, Обединето Кралство

Dating Prospect danny330

London Apprentice, Обединето Кралство
Dating Prospect rebecca

Brighton, Обединето Кралство

Dating Prospect janey37

Birmingham, Обединето Кралство

Dating Prospect ijjjjjjthomas

Barking, Обединето Кралство

Dating Prospect richthing

New Malden, Обединето Кралство

Dating Prospect tamsenmary

Chichester, Обединето Кралство

Dating Prospect 751doll

Stourbridge, Обединето Кралство

Dating Prospect scoob

Southampton, Обединето Кралство

Dating Prospect anne

Burnham, Обединето Кралство
Геј Запознавање - Барате да запознаете некој нов?
Најдобрите места за геј датира во Велика Британија

Брајтон - Често се нарекува “Геј Запознавање Капитал” на Велика Британија, Брајтон е прифатен од страна на момчиња кои сакаат момчиња и девојки кои сакаат девојки. Боемски и поставени назад чувство на Брајтон поврзан својата студентска популација со гласна мода смисла и ништо оди став привлече огромен следниве на оние кои се во потрага по геј датира сцена, каде што тие можат да бидат себе и нека лабава. Брајтон гледа најмногу геј граѓански партнерства во Велика Британија, како и домаќин на најпопуларниот фестивал Геј Прајд во Велика Британија. Додека постои она што е познато како “Геј кварт' во Брајтон, целото место е прифаќање на геј популацијата и сите се мешаат во истите барови и клубови.

Њукасл - Геј главниот град на северот, Њукасл привлекува речиси култ следниве на fellahs кои стадо на “Пинк триаголник' во потрага по геј датира можности и забава. Геј селото Њукасл се простира од Централната станица, надолу кон Метро Радио Арена и кластери претежно околу Тајмс Сквер каде што е познатиот ноќен клуб Powerhouse. Пинк триаголник Њукасл крлежи сите кутии за геј датира можности со сè, од thumping танц клубови за релаксирани пабови и елегантен барови, како и сауна куќи и BDSM клубови.

Манчестер - Манчестер е магнет за оние кои бараат геј датира уште од седумдесеттите години, а пред тоа, на повеќе андерграунд начин. Оние кои бараат да се приклучат во геј ноќниот живот што Манчестер има да го понуди треба да се упатат кон Канал Стрит или “Аналниот дрв' како што е познато локално на приврзан начин. Луѓето се собираат од целиот свет за да се приклучат во геј животот во Манчестер Канал Стрит кој беше направен познат од ТВ ситкомот 'Queer as Folk' кој беше снимен таму.

Сохо - Неспорно најреномираните област во Велика Британија за геј датира ноќен живот и геј датира, Сохо е главен престој во геј сцена во Лондон од Викторија пати и веројатно добро пред тогаш исто така. Многу бар во Сохо имаат строг код врата на нема групи на жени и нема хетеросексуални двојки дозволено. Мрачните улички и конотациите со трговијата со секс му даваат на Сохо неоправдан углед. Геј животот во Сохо центрите околу Олд Комптон Стрит и Дин Стрит каде 'глупи часови' се норма. Глупав час е како среќен час, но со смешно ниски цени на пијалоци што им помага на народот се добро на нивниот пат за добра ноќ и го отвора патот за многу можности геј датира.

Повеќето градови и поголеми градови во Велика Британија имаат некој вид на геј датира четвртина или село, но повеќето немаат ништо на местата наведени погоре. Заглавувањето кон поголем град обично значи дека има повеќе геј пријателски места за пиење и помалку дискриминација. Исто така, колку е поголем градот, толку повеќе луѓе има таму и толку повеќе шанси ќе имате во геј-датира играта.


Dating Prospect jamieeds

Beddington, Обединето Кралство

Dating Prospect bluesman

Southampton, Обединето Кралство

Dating Prospect jackson

Barking, England, Greater London, Обединето Кралство

Dating Prospect fabo1986

Preston, Обединето Кралство

Dating Prospect tonyryan883

Barking, Обединето Кралство

Dating Prospect robm1989

Morecambe, Обединето Кралство

Dating Prospect wolvesbabe

Wolverhampton, Обединето Кралство

Dating Prospect interested31

Fareham, Обединето Кралство
Dating Prospect catfish

Horsforth, Обединето Кралство

Dating Prospect sparky

Gosport, Обединето Кралство

Dating Prospect elizabeth68

Birmingham, Обединето Кралство

Dating Prospect richard

Beddington, Обединето Кралство

Dating Prospect sbentley2006

Morecambe, Обединето Кралство

Dating Prospect jamavis432

Chichester, Обединето Кралство

Dating Prospect snowhite

Enfield, Обединето Кралство

Dating Prospect lyf4delivin

Maidenhead, Обединето Кралство